Szkolenie dla rodzin zastępczych

Aktualnosci, Wtorek, 23 kwietnia 2024
Szkolenie dla rodzin zastępczych

W dniu 19 kwietnia odbyło się drugie spotkanie w ramach cyklu zaplanowanych szkoleń dla rodzin zastępczych z terenu Powiatu Zamojskiego nt. „Komunikacja i empatia – warsztaty z inteligencji emocjonalnej dla rodziców zastępczych”. Problematykę w tym zakresie przedstawiła Pani Agnieszka Woźniak – Trener Inteligencji Emocjonalnej.

Szkolenie zorganizowane zostało przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu w ramach wsparcia istniejących rodzin zastępczych. W spotkaniu uczestniczyły rodziny zastępcze funkcjonujące na terenie Powiatu Zamojskiego. Celem spotkania było zachowanie i wzmocnienie kompetencji wychowawczych rodzin  zastępczych. Przedstawiony temat emocji, zilustrowany filmem, wzbudził w uczestnikach wiele refleksji, a także pogłębił wiedzę dotyczącą rozpoznawania emocji u dzieci oraz u siebie. Uczestnicy wyrazili chęć udziału w kolejnych spotkaniach.

b2d24a35-3cd6-432a-a5f7-c5546e287444.jpg
7c3289e6-b8d5-472f-b19a-8f120ae90b82.jpg